Wybieramy Perły Mazowsza 2022 – zgłaszaj i wygrywaj

Wystartowała 7. edycja konkursu Perły Mazowsza 2022 organizowanego przez „Przegląd Piaseczyński”, lokalne samorządy i Lokalną Grupę Działania Perły Mazowsza. Do 31 grudnia można zgłaszać kandydatów do wyróżnień w kategoriach: przedsiębiorczość, kultura oraz sport i oferta turystyczna. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody.

Konkurs Perły Mazowsza już od siedmiu lat integruje lokalną społeczność i przedsiębiorców. Pozwala na wyróżnienie firm, wydarzeń i sportowców. Jego organizatorami są gminy z trzech powiatów – piaseczyńskiego, grodzkiego i pruszkowskiego, tygodnik „Przegląd Piaseczyński” oraz Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania.

Trzy kategorie i zgłoszenia

Tradycyjnie Perły Gmin, Perły Powiatów i Perły Mazowsza zostaną przyznane w kategoriach:

  • Perła przedsiębiorczości – to wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które swoimi wynikami ekonomicznymi oraz aktywną społeczną postawą wyróżniają się w powiecie i zyskują poparcie mieszkańców;
  • Perła kultury – w tej kategorii wyróżnione zostanie wydarzenie, np. akcje plenerowe, festiwale czy konkursy;
  • Perła sportu i turystyki – wyłoni najpopularniejszego sportowca – promotora sportu, drużynę, sekcję, klub – lub ofertę turystyczną.

Zgłoszenia kandydatów ruszyły 30 listopada i będą przyjmowane do 31 grudnia 2022 r., do godz. 23.59. Co trzeba zrobić? Wystarczy wypełnić formularz online na stronie: www.perlymazowsza.pl. Można też wybrać opcję tradycyjną i wysłać kartę zgłoszeniową (do pobrania na wspomnianej stronie) na adres: ul. Jana Pawła II 29, 05-500 Piaseczno lub jej skan na adres: kontakt@perlymazowsza.pl. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim brać udział podmioty gospodarcze, jednostki samorządu terytorialnego, instytucje oraz osoby prywatne. Wśród osób zgłaszających tradycyjnie będą losowane nagrody.

Głosowanie i wyniki

Wyniki konkursu poznamy na przełomie marca i kwietnia 2023 r. A jego laureatów wybiorą mieszkańcy w głosowaniu internetowym, które zaplanowano od 2 lutego do 16 marca 2023 r. Na zwycięzców czekają statuetki i nagrody.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: www.perlymazowsza.pl lub na Facebooku.