Projekt współpracy – WALK

Operacja pn.: Wspólnie-Aktywnie-Lokalnie-Kulinarnie – WALK

Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Celem operacji jest wzrost ruchu turystycznego związanego z promowaniem oraz rozwojem lokalnej przedsiębiorczości i producentów rolnych, a także zwiększeniem popularności obiektów rekreacyjnych umiejscowionych na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju z wykorzystaniem strony internetowej.

Z radością zapraszamy wszystkich mieszkańców obszaru czterech gmin objętych działaniem naszego Stowarzyszenia Perły Mazowsza Lokalnej Grupy Działania, tj. gminy Tarczyn, Prażmów, Góry Kalwarii oraz Konstancina-Jeziorny do wzięcia udziału w naszym projekcie „Wspólnie-Aktywnie-Lokalnie-Kulinarnie – Walk”.

Tworzymy internetowy serwis mapowy oraz informator w wersji papierowej, które w szerokim zakresie będą eksponowały:

1. lokalne gospodarstwa i wytwarzane przez nie produkty żywnościowe (jajka, miód i wyroby pszczelarskie, mleko, owoce, pieczywo, przetwory, ryby, sery, soki, warzywa, wyroby mięsne, zboże-mąka, zioła-przyprawy),
  2. miejscowych rzemieślników oferujących dzieła własnych rąk,
  3. punkty gastronomiczne mające w swoim menu potrawy przygotowane z lokalnych produktów,
  4. miejsca związane z kreatywnym bądź aktywnym spędzaniem czasu,
  5. elementy związane z prowadzeniem zdrowego trybu życia, tj. m.in. siłownie plenerowe, szlaki rowerowe,
  6. atrakcje turystyczne, przyrodnicze, kulturowe i historyczne.

Zachęcamy do kontaktu lokalnych przedsiębiorców oraz gospodarstwa prowadzące działalność wytwórczą w rolnictwie, które chcą wypromować swoje produkty.

Udział w projekcie nie wiąże się z żadnymi kosztami, jest w 100% bezpłatny

Prosimy o kontakt:

Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania

ul. Juliana Stępkowskiego 17 (lokal nr 111) 05-555 Tarczyn

telefon: (22) 715 79 54

e-mail: lgd@vp.pl

____________________________________________________________________________________________________________________

Działamy w Partnerstwie z Bialskopodlaską Lokalną Grupą Działania, Lokalną Grupą Działania Ziemi Siedleckiej oraz DEUTSCHLAND LEADER-Regionalmanagement Dübener Heide/ LAG Dübener Heide Sachsen. Jest to projekt współpracy międzynarodowej, którego zakres tematyczny został wypracowany przez wszystkich partnerów i ostatecznie uregulowany umową partnerską.

Kwota wsparcia dla naszego Stowarzyszenia to 22 706,00 zł