Zaproszenie na Walne Zebranie Członków LGD

Szanowni państwo,

Zarząd Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zaprasza członków LGD Perły Mazowsza na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w sali nr 106 Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie, przy ul. J. Stępkowskiego 17, w dniu 25 kwietnia 2024r. (czwartek) o godzinie 10:30 (w przypadku braku quorum drugi termin 11:00).

Proponowany porządek obrad:

1. Rozpoczęcie zebrania
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad
  3. Wybór Przewodniczącego i Protokolanta Walnego Zebrania Członków
  4. Sprawozdanie kierownika biura z działalności Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania
  5. Głosowanie nad uchwałą nr WZC/1/2024 dot. przyjęcia aktualizacji Statutu Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania
  6. Głosowanie nad uchwałą nr WZC/2/2024 dot. przyjęcia Regulaminu obrad Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania
  7. Głosowanie nad uchwałą nr WZC/3/2024 dot. przyjęcia Regulaminu Zarządu Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania
  8. Głosowanie nad uchwałą nr WZC/4/2024 dot. przyjęcia Regulaminu Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Perły Mazowsza – Lokalnej Grupy Działania
  9. Głosowanie nad uchwałą nr WZC/5/2024 dot. przyjęcia sprawozdania finansowego za 2023r.
  10. Sprawy różne
  11. Zamknięcie zebrania

Konsultacje społeczne kryteriów do perspektywy finansowej PS WPR 2023-2027!!!

W terminie do 3 kwietnia 2024 r. (środa) do godziny 12:00 prosimy o zgłaszanie uwag oraz propozycji zmian do projektu kryteriów oceny i wyboru operacji, także projektów grantowych.

Zapraszamy mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządu do udziału w konsultacjach nt. kryteriów wyboru operacji i grantów w ramach przedsięwzięć Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Przyjęty w nowym okresie podział kryteriów wiąże się ze spełnieniem kryteriów dostępowych i jakościowych, które wynikają z wymogów programowych i zaplanowania na poziomie strategii przedsięwzięć dedykowanych określonej grupie wnioskodawców. Spełnienie kryteriów dostępowych i jakościowych przez wniosek o wparcie lub wniosek o powierzenie grantu umożliwia jego ocenę na podstawie kryteriów punktowych, które umożliwiają rankingowanie projektów w ramach danego naboru.

Zaproponowane kryteria punktowe wynikają częściowo z założeń Lokalnej Strategii Rozwoju i stanowią odpowiedź na zakres interwencji realizowanej poprzez każde z przedsięwzięć. Jednak równie cenne jest zdanie naszych mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządu, bo to WY będziecie działać w ramach wdrażania strategii.

Uwagi, sugestie lub propozycje należy zgłaszać pod adresem e-mail:
lgd@vp.pl

lub w Biurze LGD, które mieści się przy ul. J. Stępkowskiego 17/111 w Tarczynie.

Projekt kryteriów:

1.1 Powstanie ogólnodostępnej infrastruktury publicznej – kryteria

1.2 Powstanie ogólnodostępnej infrastruktury publicznej dla osób z niepełnosprawnościami – kryteria

1.6 Zbudowanie oferty rozwoju, spędzania czasu wolnego i rekreacji dla mieszkańców LGD – podejmowanie działalności gospodarczej – kryteria

1.7 Zbudowanie oferty rozwoju, spędzania czasu wolnego i rekreacji dla mieszkańców LGD – rozwój działalności gospodarczej – kryteria

Procedura ustalania kryteriów – procedura

Kryteria do projektów grantowych w zakresie:

1.4 Zorganizowanie wydarzeń na rzecz kształtowania zdrowego i aktywnego trybu życia mieszkańców.

1.5 Rozwój oferty kulturalnej poprzez operacje realizowane w partnerstwie przez podmioty z obszaru objętego LSR.

1.9 Wzmocnienie potencjału organizacji pozarządowych, kojarzenie partnerów i animowanie do realizacji wspólnych projektów.

1.10 Innowacyjne inicjatywy oddolne mieszkańców.

Projekty grantowe – kryteria granty